המעלות במכון שמיעה לעומת בדיקת שמיעה פשוטה

מדוע מומלץ לטפל בבעיות שמיעה מוקדם ככל האפשר, ובייחוד במכוני שמיעה מותאמים?

מכון שמיעה

  • זיהוי ופנייה לטיפול בבעיות שמיעה מכיל יתרונות רבים. החל משיפור באיכות החיים ועד למניעה של מחלות שונות המקושרות לבעיות אלה – היתרון בטיפול מוקדם ככל האפשר הוא מובהק.
  • נראה כי הסיבה המרכזית לטיפול שוטף בבעיות שמיעה היא מניעת החמרה בעתיד. ידוע כי בני האדם למעשה “שומעים בעזרת המוח”. כאשר חל תהליך של הדרדרות בשמיעה, אזורים במוח מגיבים בהתאם. למרבה המזל, עבור אנשים רבים מכשירי שמיעה מסוגלים לספק את גירוי הקול שהמוח צריך על מנת לארגן מחדש את הקשרים לאוזניים.
  • כל מכון שמיעה רציני, בעל משאבים מינימליים, מסוגל לספק טכנולוגיות מתקדמות, אשר מסייעות לסובלים מבעיות שמיעה יותר מתמיד. כיום, קיימים בשוק מכשירים חדשניים ונוחים לשימוש. האפקטיביות שלהם היא כה גדולה עד כי לעתים הם מעניקים לבן אדם המרכיב אותם תחושה כאילו הוא שומע יותר טוב.
  • במשך שנים רבות, מומחים חקרו והעריכו את הקשר הישיר שבין אבדן שמיעה לבין הירידה באיכות החיים. בדיקת שמיעה רגילה איננה יכולה לנבא החמרות עתידיות, אלא מספקת מבט רגעי למידת השמיעה באותו הרגע. מכון שמיעה מסוגל לערוך בדיקות מקיפות יותר, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, ולתת הערכות כיצד ניתן לגשת לבעיה בצורה הטובה ביותר.

מספר מחלות שקשורות בהידרדרות של השמיעה:

  • סיכון לדמנציה – חוקרים מצאו כי אנשים שסובלים מבעיות שמיעה לאורך זמן נמצאים בקבוצות סיכון גדולות לחלות במחלת הדמנציה. ניתן להניח כי קשר זה נובע מההשפעות שעובר המוח כתוצאה מאבדן השמיעה.
  • אשפוזים תכופים יותר – ניכר כי מבוגרים אשר סבלו מבעיות שמיעה תכופות אושפזו מספר פעמים רב יותר בבתי החולים השונים. מחקרים הראו כי אנשים אלה אף פיתחו מחלות אחרות לאורך זמן, אשר הצריכו את הישארותם באשפוז.
  • אין זה מפליא, אם כן, שמכוני שמיעה רבים מציעים תכניות פרקטיות לאנשים שסובלים מבעיות שמיעה. התכניות פונות להתמודדות עם בעיה קיימת, וגם להתמודדות עם בעיות פוטנציאליות עתידיות. אין ספק כי עלייתו של מכון השמיעה פגעה במידה מסוימת במגמת בדיקות השמיעה הפשוטות. מכון שמיעה מסוגל להציע תכניות פעולה רחבות יותר במגוון מאשר אלה שמוצעות בבדיקות שמיעה פשוטות

 

הפוסט המעלות במכון שמיעה לעומת בדיקת שמיעה פשוטה הופיע לראשונה בהכל על מכשירי שמיעה בלוגספוט

audiologic1234blogspot  JUNE 1, 2017 via

http://audiologic1234.blogspot.co.il/2017/06/blog-post.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s